sobota 29. března 2014

Po dlouhé době...

Přeji Vám krásný sobotní večer...
*
Omlouvám se všem, kteří na můj blog koukají, že jsem ho teď trošku zanedbávala. Když ale ten den vždycky tak rychle uteče...vždy si říkám, že večer napíšu na blog, ale jelikož nejsem noční tvor, tak dřív usnu, než vůbec sednu k PC.

O nic Vás ale neochudím, protože si vše řádně dokumentuji a střádám, abych to všechno mohla na Vás teď "vybalit".

Takže tady jsou, střípky posledních dnů...

Mám ráda jaro, ráda vstávám za světla (ale vzhledem k tomu, že se v noci na zítra mění čas, a já vstávám do práce hodně brzo, tak budu zase chvíli vstávat za tmy...ach jo) a mám ráda čerstvé květiny. Momentálně vedou u mě tulipány, nejdřív jsem měla bíle, pak žluté a teď mám zase bílé. Miluji hyacinty a docela se mi teď zalíbily narcisy, protože krásně prozáří interiér domova. Tak si ty květiny postupně obměňuji (jak uvadají).

Koupila jsem si také pár nových doplňků do pokojíčku - nový polštář (JYSK), sice v černé barvě, ale hodně se mi líbil a na sedačku ke zbývajícím polštářům se bezvadně hodil. Pak také dřevěný domeček na zavěšení, ale ten se mi zatím nepodařilo nějak dobře vyfotit.


S tím polštářem jsem si ale užila. Vzhledem k tomu, že jsem dělala jarní úklid, a mám ráda vše čisté a voňavé, chtěla jsem si ho vyprat. Koukla jsem se na web JYSKu a tam psali, že je možné potah prát. Je černý, tak jsem čekala, že bude hodně pouštět barvu, proto jsem ho vyprala v rukách. Jak ale uschnul, tak jsem se zhrozila. Potah byl šedý a flekatý a barva z nápisu se rozleptala po celém potahu. Když jsem pak koukla na visačku na potahu, bylo tam uvedené, že se potah nesmí ani prát ani čistit, a výslovně tam bylo uvedeno (anglicky), že polštář má být umístěn pouze na čistém místě. No tak jsem ho jela reklamovat, naštěstí to prodavačka pochopila a vrátila mi peníze. Chvíli jsem váhala, ale když on se mi tak hodně líbí, tak jsem si ho koupila znova, i když s tím, že ho nemůžu vyprat ani jinak čistit. Řekla jsem si, no co, za tu cenu, i kdybych ho měla za rok vyhodit. Chvíli bude dělat aspoň parádu.

No a taky jsem se s mamkou dala asi před 3 týdny na zdravé stravování. Je to docela sranda, jak tam obě bojujeme společně v té nic moc velké kuchyni, ale zatím nám to jde. Nějaké "kilča" už šly i dolů, takže paráda, hlavně nám je fajn, a docela si dopřáváme. Hlavně saláty, ráno kaše, zdravé lívance, ovoce atd. Největší problém je však, když si odpoledne uvaříme kávu. Pořád nás to táhne dát si něco ke kávě (my tomu říkáme "kukavec" - ku kávě). Tak jsem hledala nějaké recepty na zdravé moučníky nebo pamlsky, ale na netu nic moc, chtěla jsem, aby to bylo rychlé, levné, zdravé a z pár ingrediencí. Našla jsem recept na nějaké zdravější muffiny, tak jsem si to poupravila ještě podle sebe a ejhle, jsou výborné, a hodí se přesně k odpolední kávičce.
Jsou z ovesných vloček, popř. mix vloček a celozrnné mouky. Zkoušela jsem jako první s jablkem a skořicí, pak s jahodami a s karobem (ty byly asi nejlepší).

No a tak nějak to teď u mě vypadá.

To je pro dnešek vše. Slibuji, že další příspěvek vložím co nejdříve. Užijte si zbytek večera a nezapomeňte si přenastavit hodiny. Snad bude zítra zase hezky, mám v plánu menší výlet. 
*
Tak ahoj příště. Reny®

Žádné komentáře:

Okomentovat